Munkatársaink

Skublicsné Manninger Alexandra  

ügyvezető igazgató

E-mail:  alexandra.skublicsne@rcisd.eu

Bővebben

Tanulmányok: Skublicsné Manninger Alexandra 1984-ben érettségizett a budapesti Móricz Zsigmond Gimnáziumban, 1989-ben diplomát szerzett a Gödöllői Agrártudományi Egyetemen (GATE) általános agrármérnökként és angol szakfordítóként, majd 1993-ban mezőgazdasági külgazdasági szakmérnökként is végzett.

Szakmai tapasztalat: Első munkahelye 1989-ben a Meriklon Kft. 1990-től 2001-ig hat gyermeke született. A gyermekek nevelése és a család organizálása hosszú ideig lekötötte az idejét.
2006-tól helyi önkormányzati képviselő, 2010-től USZT projektek menedzselésével foglalkozott.
2011-ben alapította a Regionális Információs és Fejlesztő Tudásközpont Kft-t, melynek egyben ügyvezetője is.


Kardon Béla

tudományos igazgató

E-mail: bela.kardon@rcisd.eu

Bővebben

Tanulmányok: Dr. Kardon Béla 1964. május másodikán született Budapesten. Középiskolai tanulmányait a Trefort utcában, egyetemi tanulmányait pedig az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karán végezte, ahol 1989-ben végzett okleveles fizikuskén. Egyetemi doktori címet 1995-ben szerzett a Gödöllői Agrártudományi Egyetem (GATE) Gépészmérnöki Karán, PhD tudományos fokozatot 2003-ban a Szent István Egyetemen.

Szakmai tapasztalat: 1989-től 1997-ig a GATE Fizika Tanszékének volt munkatársa tanársegédként majd egyetemi adjunktusként. 1997-től 2001-ig Bonnban telesített diplomáciai szolgálatot tudományos és technológiai attaséként. 2001-től 2004-ig az Oktatási Minisztérium Attaséi és Információs Osztályának, illetve Kétoldalú Kormányközi Tudományos és Technológiai Együttműködések Osztályának, 2004-től 2006-ig a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal Kulcstechnológiai Osztályának vezetője. 2007-től 2008-ig a Collegium Budapestben, 2009-től 2010-ig a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvány Ipari Kommunikációs Technológiai Intézetében vezető kutató és nemzetközi projektmenedzser. Kardon Béla 2010. szeptember elsejétől az Emberi Erőforrások Minisztériuma Tudománypolitika Főosztályának vezetője volt, 2015-től pedig a Regionális Információs és Fejlesztési Tudásközpont tudományos igazgatója.


Buday Zita

vezető nemzetközi szakértő

E-mail: zita.buday@rcisd.eu

Bővebben

Tanulmányok: Buday Zita a Külkereskedelmi Főiskolán tanult nemzetközi üzleti kommunikációt angol-német szakon, és szerzett diplomát 1980-ban. 1986-ban a perugiai-i „Universitá per Stranieri” egyetemen tanult közgazdaságtant és kultúrtörténetet. 2006 és 2011 között az osztrák Via Donau által szervezett nemzetközi projekt menedzsment képzéseken vett részt Bécsben. 2015-ben a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalánál iparjogvédelmi képesítést szerzett.

Szakmai tapasztalat: 1980 – 1992-ig a Hungagent RT külkereskedelmi asszistense, majd 1992 – 1999-ig a SONY Broadcast képviselete, a Rexfilm Kft ügyvezetői asszisztense és irodavezetője. 1999 – 2005-ig szabadúszó fordító és tolmács. 2005 – 2012-ig a VITUKI Környezetvédelmi és Vízgazdálkodási Kutatóintézetnél projekt menedzser, ahol EU-s finanszírozású, nemzetközi kutatási projektek koordinációjában vett részt (Interreg IIIB, SEE, TEN-T, FP7). 2013 – 2016 elejéig projektmenedzserként dolgozott az MTA Természettudományi Kutatóközpontjának Pályázati Irodájában, és egyidejűleg az intézmény iparjogvédelmi koordinátora is volt.

Az RCISD-hez 2016. márciusában csatlakozott, és jelenleg az Ener2i, a Black Sea Horizon, valamint a CEBRABIC projekt felelőse, és részt vesz a Danube-INCO.NET projekt munkájában.


Grosschmid, Péter

kommunikációs tanácsadó

E-mail: peter.grosschmid@rcisd.eu

Bővebben

Tanulmányok: Grosschmid Péter a Veres Pálné Gimnázium fizika-kémia tagozatán érettségizett, majd az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karán tanult tovább, ahol  1974-ben végzett okleveles vegyészként.

Szakmai tapasztalat: Az Akadémiai Kiadó munkatársaként szakkönyvek szerkesztője, majd a Tudományszervezési és Informatikai Intézet tudományos munkatársa. 1982-től a Kőbányai Gyógyszerárugyárban  (Richter Gedeon) a vezérigazgató műszaki titkára, 1985-től a CompuDrug Mfk. értékesítési vezetője. 1990-1993-ig a budapesti Brit Nagykövetség kereskedelmi tanácsadója, majd 1993-1997-ig és 2001-2006-ig a Magyar  Köztársaság helsinki nagykövetségén tudományos és technológiai attasé, nagykövetségi tanácsos. Közben 1997-2000-ig az Országos Műszaki Fejlesztési Bizottság (OMFB) kommunikációs igazgatója, 2000-2001-ig a  Magyar Szabadalmi Hivatal elnökének kommunikációs tanácsadója. 2007 óta a TP ImageWorks bt. ügyvezetőjeként számos nemzetközi konferencia kommunikációs vezetője.

 Az RCISD-hez 2015-ben csatlakozott, és jelenleg a Kutatók éjszakája projekt sajtófelelőse.


Krasztev Péter

tudományos tanácsadó

E-mail: peter.krasztev@rcisd.eu

Bővebben

Krasztev Péter (sz. 1965) társadalomkutató, irodalomtörténész, műfordító, jelenleg a BGE Kommunikáció Tanszékének docense. 1995-ben védte meg a közép-európai szimbolizmusról szóló doktori értekezését, azóta antropológiai, kultúrtörténeti és irodalmi tárgyú tanulmányai és kötetei tizenöt nyelven jelentek meg; készített számos antropológiai tárgyú dokumentumfilmet; tanított többek között a CEU-n, ELTÉ-n, METU-n, az Egri Egyetemen, Pozsonyban a Comenius és a Közgazdasági Egyetemen; vezetett európai  uniós fejlesztési programot Belgrádban (2002-2004) és Magyar Kulturális Intézetet Pozsonyban (2005-2010), 2014 óta az Európai Bizottság támogatási programjainak (Erasmus, Horizon 2020) állandó szakértője. Legutóbbi szerkesztett kötete The Hungarian Patient: Social Opposition to an Illiberal Democracy a CEU Press-nél jelent meg 2015-ben. 2020 őszétől az Inclusion4Schools projekt tudományos tanácsadója.


Udvardyné Balásházy Ilona Kismama, szabadságon

projektmenedzser

E-mail: ilona.balashazy@rcisd.eu

Bővebben

Tanulmányok: Udvardyné Balásházy Ilona 2006-ban végzett az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar biológia-környezettan tanári szakán. Szakdolgozatát zajmérésből, zajtérképezésből készítette.

Szakmai tapasztalat: 2007-től a Trenecon Kft-nél dolgozott ahol fő feladatát az Európai Uniós támogatásból megvalósuló fejlesztések pályázatainak megírása, értékelése, projektek menedzselése képezte. Az RCISD csapatához 2016 februárjában csatlakozott, ahol a Széchenyi 2020 pályázatainak megírásában, valamint az ENER21-Energy Research to Innovation munkában vesz részt.


Erb, Margit Kismama, szabadságon

nemzetközi szakértő

E-mail: margit.erb@rcisd.eu

Bővebben

Erb Margit 2017-ben végzett a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi karán angoltanár és magyar mint idegen nyelv tanár mesterképzésen.  Az Egyesült Királyságban a Bradford College-on hallgatott egy félévet Erasmus+ diákként a College Tanárképző Programjának keretében. Az alapképzést anglisztika szakon végezte holland minorképzéssel 2011-ben. A nemzetközi kommunikáció, támogatás, és a nemzetközi kapcsolatok iránt érdeklődik.

Az RCISD-hez 2016-ban gyakornokként csatlakozott és az IncoNet CA és a SEA-EU-NET 2 projekteket segítette. 2017 óta az InnoMedia, az EaP+ projekteken vesz részt, valamint a Kutatók Éjszakája koordinálását végzi. 2018-tól az Enrich in the USA, valamint a Kutatók Éjszakája prokjektekért felelős. 2020-tól az Inclusion4school projektmenedzsere.


Horzsa Gergyely

Kutató

E-mail: horzsagergely@gmail.com

Bővebben

Horzsa Gergely 2013-ban, az ELTE-n szerezte meg kitűnő minősítésű szociológus diplomáját. Ugyanebben az évben első helyet szerzett az Országos Tudományos Diákköri Konferencia szociológia szekciójában. Doktori fokozatát 2021-ben a Budapesti Corvinus Egyetemen szerezte, summa cum laude minősítéssel. Disszertációjában fejlesztési támogatások hatáselemzését végezte kvalitatív és kvantitatív kutatási eszközökkel, amely témakör magában foglalta a a vándorlások és vidékszociológia, a munkaszociológia és munkaerőpiac, a gazdaságfejlesztés és innováció, oktatás, helyi kormányzás, fenntarthatóság és a KKV-k témaköreit is. További kutatási területei a társadalomkutatás módszertana köré szerveződnek: a survey módszertan, interjútechnikák, antropológiai terepkutatási módszerek, a társadalmi kapcsolatháló-elemzés, és GIS-módszerek köré. A korábbi években angol és magyar nyelvű egyetemi kurzusokat tartott a survey módszertan, a kapcsolatháló-elemzés, terepkutatási technikák, környezetszociológia és helyi fejlesztések témaköreiben. Kutatásai elismerésre és támogatásra kerültek az Új Nemzeti Kiválósági Program, illetve a Rézler Gyula Alapítvány által, amely utóbbi keretében az USA-ban vendégkutatóként dolgozott 4 hónapot. Jelenleg a HUN-REN Szociológia Intézet tudományos munkatársa. Az RCISD csapatához, fejlesztési projektmenedzsment-tapasztalattal a háta mögött, 2022-ben, kutatóként csatlakozott.


Merza András

Nemzetközi szakértő

E-mail: andras.merza@rcisd.eu

Bővebben

Merza András a gimnáziumi tanulmányai alatt egy etikus vállalkozás és management képzést végzett el a M.I.C.E. amerikai-magyar alapítvány keretein belül. 2019 nyarán Erasmus+ pályázat által Hollandiában, Rijswijk-ban végzett önkéntes munkát a Don Bosco házban, ahol helyi és menekült gyerekekkel foglalkozott. 2019 szeptemberében kezdte meg egyetemi tanulmányait a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen nemzetközi tanulmányok szakon. Mesterképzését Nemzeti Közszolgálati egyetemen folytatja fejlesztéspolitikai programmenedzsment szakon. Az RCISD csapatához 2020 szeptemberében csatlakozott gyakornokként. A Kutatók Éjszakája projekt felelőse. Érdeklődési köre a fenntartható fejlődés, a kulturális diplomácia és a zöld INGO-k.


Takács, Attila 

pénzügyi szakértő

E-mail: takacs-attila@t-online.hu


Lenti-Kabar, Bodor

Junior közösségi média szakértő

E-mail: bodor.lentikabar@gmail.com

More

Lenti-Kabar Bodor junior közösségi média szakértő az RCISD-nél. Hobbi: Hegedülés, szinti szving.